FANDOM


Eric — przywódcą Nieustraszoności, czarnym charakter, łowca Niezgodnych i bliski współpracownik Jeanine Matthews.

WyglądEdytuj

W książce jest opisywany jako osiemnastoletni Nieustraszony o długich, czarnych włosach i twarzy ozdobionej niezliczoną ilością kolczyków. Filmowa wersja Erica została przedstawiona jednak inaczej; nie jest dokładnie powiedziane, w jakim jest wieku, ma blond włosy zaczesane do tyłu. Charakteryzatorzy pozostawili mu tylko dwa kolczyki nad prawą brwią, lecz dodali tatuaże charakterystyczne dla Przywódców Nieustraszoności, a mianowicie cztery pionowe, segmentowane pasy. Bohater przywdziewa kolor czarny, jak przystało na członka swojej frakcji.

PoczątkiEdytuj

W prequelu ,,Cztery" dowiadujemy się, że Eric jest transferem z Erudycji. Na początku nowicjatu Eric uprzykrza życie Tobiasowi, a w trakcie jego trwania Cztery zwycięża z nim w pojedynku, stając się jego wrogiem. Z relacji Tobiasa dowiadujemy się, że Eric posiada 12 lęków.

Zbuntowana Edytuj

W Zbuntowanej Eric bierze udział w ataku na Prawość, podczas której zabija chłopca - Bobby'ego, a później zostaje dźgnięty przez Tris nożem w brzuch. Zanim Nieustraszeni opuszczają siedzibę Prwości osądzają Erica i skazują go na śmierć. Jego ostatnim życzeniem było, żeby to Cztery go zastrzelił. Chciał, żeby dręczyły go wyrzuty sumienia.

"Nie będzie żadnych wyrzutów sumienia. Ericu - odwagi."

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.